2011-2012. nevelési év

2011. Október:

 • 5.-én végre nagy álmunk teljesült: évek óta szerettük volna a gyerekekkel megnézni a Honvéd Néptánc együttes előadásában a Csipkerózsika c. táncjátékot. Minden várakozásunkat felülmúlta a gyermekek elragadtatása az előadástól. Hetekig játszották a látottakat, kérték a mesét elalváskor.
 • Megérkeztek az idei első óvodapedagógus jelöltek, szakmai gyakorlatukra. A gyerekek régi ismerősként fogadták őket, hiszen már évek óta hozzánk járnak.
 • A hónap végén a Tesz-Vesz Napokon a nagyobbak kirándulni voltak a Harmónia házban, ahol a népi építészettel, a falusi állattartással és a szüreteléssel ismerkedhettek. A Pillangósok színházban voltak, a kicsik pedig a csoportban különféle érdekes játékokkal ismerkedhettek. A második nap mindig a közös zenehallgatás, táncolás napja. Az idei évben a Bóbita Band szórakoztatta a gyerekeket.


November:

 • Az ELTE beszéd és kommunikáció szakáról érkezett hallgató a Süni csoportban töltött gyakorlata után, kiváló eredménnyel záróvizsgát tett. Meglátogattuk a Hild József Általános Iskolába járó első osztályos volt óvodásainkat. Nagy volt a meglepetés és az öröm a viszontlátás miatt.
 • Varga Sándorné alpolgármester és az iskolaigazgatók közreműködésével megszervezésre került az iskolába készülő nagycsoportos szülők számára egy sulibörze, ahol tájékoztatást kaphattak a szülők az iskolákról.
 • Mérsékelt érdeklődés mellett megszerveztük a betegségek lelki okaival foglalkozó előadást, melyen sok érdekes, újdonságról hallhattak az érdeklődők.
 • A hónap végén a Vakok Intézetéből ellátogattak hozzánk vak és látássérült emberek és a nagycsoportos gyermekeknek érzékenyítő foglalkozást tartottak. A gyerekek érdeklődve fogadták a vendégeket és rendkívül aktívak, nyitottak voltak az ő világuk megismerésére, megtapasztalására.
 • A Magyar Posta jóvoltából egy mesejátékot nézhettek meg a gyerekek hivatásos művészek előadásában itt az óvodában.
 • Egy óvodavezető kollega töltötte nálunk közoktatás-vezetői szakmai gyakorlatát.


December:

 • Karácsonyi vásárt rendeztünk a Szülői szervezet tagjainak közreműködésével, a bevételt az Alapítványunk kapta.
 • A nagycsoportosok a Szent István téri Általános Iskolában Mikulás kupán vettek részt. Hangulatos esemény volt, a gyerekek nagyon jól érezték magukat, szépen szerepeltek. December 6.-án itt járt a Mikulás. A gyerekek jók voltak, mert kaptak ajándékot, de a felnőtteknek nem hozott semmit a Mikulás.
 • Minden csoport készülődött a Karácsonyra. Mézes kalács illat lengte be az óvodát. Fiúk-lányok kötényben serénykedtek a mézeskalácssütés körül. Sok színes ajándék, dísz készült, amit a gyerekek örömmel vittek haza. A Szülők egy gyönyörű karácsonyfát állítottak, amit alvás idő alatt fel is díszítettek a gyerekek legnagyobb örömére.


Január:

 • A Magyar Televízió készített riportot és felvételt a Süni-csoportban az időjárási frontok gyermekekre gyakorolt hatásáról. Kárpátaljai kollegák látogattak el hozzánk és töltöttek el két napot nálunk szakmai tapasztalatcserén.
 • Elindult a korcsolya oktatás a gyerekek nagy örömére. A kísérésben kivették a részüket lelkes szülők is.
 • A legnagyobb esemény a Farsangi készülődés volt. Szemüvegek, süvegek, farsangi díszek, jelmezek sokasága készült a gyerekek ötletei alapján. Izgatottan készültek kicsik és nagyok a farsangi mulatságra.


Február:

 • Február első napja a Farsangi mulatsággal köszöntött be. Immár sokadszor a Kolompos-zenekar szolgáltatta a talp alávalót, és együtt ropták gyerekek és felnőttek a táncot. Zenétől, kacagástól volt hangos az óvoda. Anyukák finom házi sütiket készítettek (volt, ahol apuka), nem is kellett az ebéd sok gyereknek.
 • A Süni-csoportosok bábszínházban voltak.


Március:

 • Egy óvodapedagógus szakos hallgató óvodánkban végezte el a szakdolgozatához szükséges méréseket. A szakdolgozatával első helyet szerzett a TDK versenyen.
 • Az önkormányzat támogatásával egy igazi meseelőadással látogattak el hozzánk színészek, a Hókirálynő c. előadást nézhettük meg a tornateremben. Egyik-másik kicsi megszeppent az igazi szereplők láttán, és csak az óvónéni ölében érezte magát biztonságban.
 • Látogatást tettünk a Szent István téri Általános Iskola és a Szemere Bertalan Általános Iskola első osztályaiban. A gyerekek nagyon élvezték, hogy bekapcsolódhattak az iskolai tanórába, és nagyon büszkék voltak magukra, hogy mennyi mindent tudtak.
 • A Víz világnapja alkalmából Haman Ágnes tanárnő mutatott be érdekes vizes kísérleteket a nagyoknak. Nagy érdeklődéssel figyelték és hallgatták a tanárnőt.
  Immár hagyomány jelleggel látogatott el hozzánk Muzsikás Péter, aki nagyon izgalmas zenés, hangszeres bemutatót hozott el hozzánk újfent.
 • Két óvodapedagógus hallgatónk jeles eredménnyel vizsgázott. A főiskolai vizsgáztató tanárok elismeréssel szóltak a felkészítő munkáról.

Április:

 • Tovább folytatódtak az óvodapedagógus és logopédus hallgatók záróvizsgái. Sok-sok jeles vizsgának lehettünk tanúi.
 • Meghirdetésre került a búcsúzó Andi-néni és Éva-néni álláshelye. 40 jelentkező érkezett a pályázatokra.
 • A Belvárosi Napokon a Nyuszkó-csoportban lezajlott projekt bemutatásán dicséretet kaptunk. A gyerekek egy finom tortát vehettek át.

Május:

 • Az óvodai beiratkozásokra sok kedves, aranyos kisgyermek jelentkezett. Volt, aki hátizsákkal érkezett megelőzve szüleit, és közölte, hogy a papírok a hátizsákjában vannak. Néhányan már itt is szerettek volna maradni.
 • Ebben a hónapban már hagyomány, hogy a gyerekek az anyák-napja környékén kirándulásra invitálják szüleiket. Ajándékkal, kis műsorral köszöntik szüleiket. A Medve-parkban és a Hajógyári-szigeten tett kirándulás jó hangulatban zajlott, kicsik-nagyok egyaránt jól érezték magukat.
 • Közeledvén az év vége a külön órákat tartó tanárok is nyílt napot tartottak, ahol betekinthettek a szülők az évben elsajátítottakba. A néptánc bemutatón Réka néni népviseletbe öltözve jelent meg, és a gyerekek is pörgős szoknyában táncoltak. A végén ajándék babzsákot is kaptak, amivel gyakorolhatják az üveges táncot előkészítő tánclépéseket. Az angolon mindenki megcsillogtathatta a tudását. Az úszás bemutatókon sok szülő csodálkozva figyelheti gyermeke vízbiztonságát, úszástudományát.

Június:

 • Gyermeknapi mulatsággal köszöntött be a nyár első napja. Immáron hagyomány, hogy a felnőttek mesejátékkal ajándékozzák meg a kicsiket. Mindig boldogan fogadják a gyerekek a felnőttek mókázását. A színházat az ugrálóvári program, a lufihajtogatás és a palacsinta party követte. Ez az egyik legkellemesebb nap az óvodában.
 • Az RSG bemutatón mi felnőttek csodálattal figyeltük a gyerekek fegyelmezett, elegánsan előadott tornagyakorlatait. Minden tiszteletünk a gyerekeké, hogy ilyen szépen képesek dolgozni.
 • Június közepe a nagyok búcsújával telik. Elbúcsúznak az óvodától kicsik (gyerekek) és nagyok (szülők). Ezen a napon egyik-szemünk sír a másik nevet. Jó volt látni a búcsúzó nagyok közös játékát, ahogy élvezettel játszottak. Volt, aki elpityeredett, mert nem akarja itt hagyni az óvodáját. A búcsú alatt szülők és óvónénik, dadusnénik szeme megtelt könnyel a büszkeségtől és a szomorúságtól. Nehéz volt eldönteni időnként, hogy a szülők számára volt-e nehezebb a búcsú vagy a gyerekek számára. Csodálatos gyerekek indultak el az iskola felé, és csodálatos szülőktől kellett elköszönni ezen a napon. Hálásan köszönjük a családok bizalmát, hogy ránk bízták legféltettebb kincsüket: gyermekeiket, és szívből reméljük, hogy nem okoztunk csalódást. Visszavárunk kicsiket, nagyokat egyaránt.
 • A régiektől való elválást az újak várásának izgalma veszi át. Első szülői értekezleten találkozunk a leendő szülőkkel, akik még természetesen kicsit szorongva ülnek a csoportban, hallgatva az óvónénik jó tanácsait. Reméljük egy új remek szülői közösség alakulásának lehettünk tanúi.