Csoportunkban tevékenység központú nevelést alkalmazunk, melyet kiegészítünk montessori pedagógiai nevelési elvekkel és eszközökkel. Mindennapunk része a beszélgető kör, amit minden alkalommal csendkörrel kezdünk. Fontos számunkra, hogy a gyermekek elsődleges természetes közege a játék nagy hangsúlyt kapjon a hétköznapok során, ezért a legtöbb tanulási lehetőséget a játékokon keresztül biztosítunk számukra. Délelőttjeink folyamán mikrocsoportos foglalkozásokkal játékba ágyazott tanulási lehetőségeken keresztül ismertetjük a gyermekekkel az adott témánk anyagát. Csoportunkban nagy szerepe van az ének- zene fejlesztésnek, melyet Tá és Ti bábok segítségével adunk át a gyereknek. A mese tevékenységeknek rendszeresen visszatérő eleme a Papírszínház, melyhez készítünk saját készítésű meséket is, mindemellett pedig a bábjátékok és a dramatizálások is kedvelt feldolgózó módszereink. Fontosnak tartjuk, hogy az önállóságra való nevelés mellett a felelősségvállalás és az állatvédelem nagy szerepet kapjon a gyermekek életében, ezért két afrikai csigát nevelünk a csoporttal. A gyermekek közül mindennap az adott "csiganapos" felel az állatok ellátásért. Véleményünk szerint, a gyermekek kreativitása a legfontosabb tulajdonság, amit az életben is hasznosítani tudnak, így gyakran vonjuk be őket későbbi tevékenységi terveink kitalálásába és ebben folyamatosan támogatjuk őket.