Maci csoport (kiscsoport)

Tevékenységközpontú óvodai nevelési programot alkalmazunk Maria Montessori pedagógiájával kiegészülve. Napi szinten ismétlődő tevékenységek közé tartozik a beszélgetőkör és a csendjáték járásgyakorlattal Szabad játékidőben nagy hangsúlyt fektetünk Maria Montessori eszközrendszerének használatára , mellyel a játékba ágyazott tanulás egyéni fejlesztéssel valósul meg. A csoportunk sajátossága a néphagyományőrzés megismertetése a gyerekekkel az egyes ünnepkörökön keresztül. Az "Így tedd rá" programot alkalmazva ismerik meg a gyerekek a néptánc alaplépéseit. Új elemként ebben a nevelési évben bevezetésre került a mesebőrönd használata, mellyel az adott témához kapcsolódó mesék és a környezeti neveléshez kapcsolt tartalmak jelennek meg.